دستور العمل نگارش چکیده ی مبسوط انگلیسی

دستور العمل نگارش چکیده ی مبسوط انگلیسی (Extended Abstract)

 

به اطلاع نویسندگان محترم می‌رساند بر اساس رویکرد جدید مجله علمی محاسبات نرم و در راستای لزوم توجه به کیفیت مقالات دریافتی و متعاقبا پذیرش مجله در چکیده‌نامه اسکوپوس و همچنین اراده و اهتمام مدیریت و هیأت تحریریه مجله با هدف نمایه شدن در چکیده‌نامه‌ها و نمایه‌های معتبرتر و در نتیجه افزایش اعتبار مجله در نزد مجامع و مراجع علمی ملی و بین المللی و نظام‌های رتبه‌بندی و اعتبارسنجی رسمی، مجله محاسبات نرم چکیده مبسوط انگلیسی را به عنوان مقالات کوتاه در یک چرخه انتشار سریع منتشر می کند. این مقالات می توانند در هر دو زمینه نظری (شامل تکنیک‌ها، مفاهیم و تحلیل‌های جدید) و عملی (از جمله آزمایش‌های سیستمی و نمونه‌های اولیه و کاربردهای جدید) نگارش شوند.

 

چکیده مبسوط باید حداقل ۲ و حداکثر دارای ۴ صفحه باشد (در شرایط خاص و با تایید مدیر مسئول یا سردبیر امکان افزایش یک صفحه در چکیده مبسوط وجود خواهد داشت). توجه داشته باشید که مقالاتی که کمتر از ۲ صفحه، بیش از ۴ صفحه و یا خارج از ساختار مجله تهیه شوند، از فرآیند بررسی خارج خواهند شد. علاوه بر این، مقالاتی که پیش از این یا به صورت همزمان با محتوایی مشابه به مجلات یا کنفرانس‌های دیگر منتشر شده‌اند، برای چاپ در مجله محاسبات نرم در نظر گرفته نمی‌شوند و بلافاصله رد خواهند شد.

 

نویسندگان بایستی ویرایش چکیده مبسوط انگلیسی ارسالی را به دقت بررسی کنند و در صورت نیاز گواهی مبنی بر بررسی چکیده توسط زبان شناس ارائه دهند. دقت داشته باشید که چکیده ها برای مشابهت یابی بررسی خواهند شد.

 

فرمت چکیده مبسوط:

1. عنوان چکیده مبسوط

2. نام نویسندگان و مشخص کردن نویسنده مسئول مقاله

3. وابستگی‌های سازمانی نویسندگان به همراه ایمیل آنها

4. چکیده شامل حداقل 100 و حداکثر 250 کلمه

5. کلید واژه ها حداقل 3 و حداکثر 5 کلمه

6. مقدمه مختصر

7. یافته ها

8. نتیجه گیری

9. منابع (حداکثر 10 منبع) دقت کنید که منابع بایستی قالب ارائه شده در راهنمای نگارش مقاله را حفظ کند.

 

پیش از ارسال چکیده، فایل tex را به نام نویسنده مسئول (به انگلیسی) به همراه کد مقاله تغییر دهید. برای مثال اگر نام نویسنده مسئول Saeed Doostali و کد مقاله که توسط سامانه مجله به مقاله اختصاص داده شده است به صورت A-102 باشد، نام فایل tex باید به شکل SDoostali-A-102 تغییر کند. در نهایت فایل های مرتبط با چکیده را در قالب فایل فشرده (rar) به همراه PDF ساخته شده از طریق سامانه مجله ارسال کنید. از تغییر قالب ارائه شده خودداری کنید.

 

قالب TEX چکیده مبسوط را می توانید از اینجا دریافت کنید.

 

قالب WORD چکیده مبسوط را می توانید از اینجا دریافت کنید.